Naše nová společnost SPM MEDIA má za cíl vytvořit promyšlenou mediální platformu a zároveň bude sloužit i jako zastřešující organizace našich dosavadních i budoucích mediálních aktivit, jako je vydavatelství Echo Media, Radio Zet, Coolpany a blogosvět.cz

 

SPM MEDIA bude nově mimo jiné zastřešovat vydavatelství Echo Media, a. s., jež provozuje názorový deník Echo24, vydává Týdeník Echo a prémiovou platformu EchoPrime a rovněž je úspěšným vydavatelem knižních titulů. Pod novou mediální entitu patří i provozovatel vznikajícího Radia Prostor, které do konce června zahájí vysílání na frekvencích Rádia Zet, součástí skupiny je i blogovací platforma Blogosvět a v neposlední řadě také technologické studio Coolpany. Právě studio Coolpany bude zajišťovat vývoj nových technologií, jako je moderní redakční a publikační systém nebo komplexní předplatitelské databázové nástroje. Cílem je vytvořit komplexní systém pro tvorbu, publikaci a monetizaci obsahu a poskytnout otevřený prostor a moderní redakční nástroje potřebné pro svobodné šíření myšlenek a názorů. SPM MEDIA počítá se spoluprací třetích stran, ať už se stávajícími mediálními subjekty, nebo s individuálními autory. Zároveň je otevřena dalším akvizicím. Cílem SPM MEDIA je vytvoření zázemí a platformy pro publikování textového i audiovizuálního obsahu včetně kompletní monetizace a vytvoření zázemí pro jednotlivé nezávislé mediální projekty v rámci skupiny i mimo ni.

 
 

SPM MEDIA si jako svůj hlavní cíl klade snahu o maximální prostor svobody vyjadřování a její aktivity se řídí základní vizí: „Myslete si, co chcete, a říkejte, co si myslíte.“ Strategii vydavatelství bude z pozice dozorčí rady řídit Marek Španěl, který ke vzniku SPM MEDIA řekl: „Žijeme v přelomové době a sebevědomá nezávislá média potřebujeme víc než kdy dřív. Chceme přinést nové nápady a pokusit se vytvořit zázemí pro ekonomicky silná média, malá i velká, aby mohla volně šířit informace a názory, ať již jsou jakékoli. Protože pestrost a rozdílnost názorů není slabinou naší společnosti, ale naopak její hlavní silou.“

 
 

Výkonným šéfem z pozice člena představenstva vydavatelství SPM MEDIA bude Dalibor Balšínek, který zároveň nadále řídí Echo Media, projekt povede a reprezentuje. „Konsolidace mediálních aktivit je zásadní posílení nejen pro Echo, ale i pro další média skupiny, a to především ve vývoji nových technologií a lepší monetizaci kvalitního obsahu. Jsme na novém začátku a plány SPM MEDIA jsou ambiciózní. Věříme v budoucnost médií i v jejich ekonomickou sílu, která je prvotním předpokladem pro jejich nezávislost,“ říká Balšínek. Výkonným zástupcem akcionářů a také členem představenstva SPM MEDIA bude Tomáš Boček.

 
 

Součástí aktivního vstupu SPM MEDIA na mediální trh je převod akcií Echo Media Marka Španěla na SPM MEDIA. Skupina SPM MEDIA a část jejích projektů včetně společnosti Echo Media přesídlí do nově upravených prostor v budově Superloftu v Křížové ulici č. 4 v Praze-Smíchově, kde se dokončují komplexní úpravy pro newsroomy, rádiové studio či moderní prostory pro tvorbu podcastů podle nejvyšších standardů.