Skupina SPM koupila prostřednictvím nově vzniklé akciové společnosti NAŠE JÍDLO a.s. podíly ve 4 společnostech v oblasti zemědělství a potravinářství.

 

Farma Druhaz, Farma Struhy, Vejce z Bystřice a bezlepková pekárna Doktor Pekař byly součástí transakce, kterou SPM uzavřelo se společností MyFoodCentre, s.r.o. Tento obchod představuje první krok skupiny SPM v rámci budování platformy pro české výrobce základních potravin každodenní spotřeby.

 
 

Vize platformy Naše jídlo je navázat na misi původních zakladatelů, která spočívá v navazování partnerství a podpoře českých farmářů a producentů potravin a dostávat tak na pulty obchodů i na stoly českých zákazníků více kvalitních tuzemských potravin. “Jsme přesvědčeni, že čerstvé kvalitní české potraviny jsou klíčové pro soběstačnost a udržitelnost. "Naším cílem, jak i název nové společnosti napovídá, je pěstovat, chovat, vyrábět i prodávat takové potraviny, jaké budeme jíst i my sami” říká Marek Španěl, jeden z akcionářů skupiny SPM.

 
 

Do nové akciové společnosti přechází také Aleš Kotěra, který vedl i původní platformu. I nadále bude zodpovědný za rozvoj spravovaných firem a vyhledávání nových příležitostí.

 
 

Aleš Kotěra dodává: „Těší mě, že mohu dále pracovat s farmáři, pěstiteli a producenty na rozvoji celého trhu potravin s vyšší přidanou hodnotou. V novém týmu jsme připraveni poskytovat logistické, obchodní a finanční zázemí a know-how. Se skupinou SPM v zádech máme značný prostor pro akvizice zejména malých a středních producentů a posilování jejich pozice skrze účelné a rozvojové investice. Rádi bychom vytvořili kooperativní skupinu pěstitelů, výrobců, zpracovatelů a distributorů kvalitních potravin, kteří sdílejí stejné hodnoty. Sjednocení dosud fragmentovaných lokálních producentů do jedné platformy pomůže zvýšit efektivitu a optimalizovat náklady, což zároveň pomůže udržet dostupné ceny pro konečné spotřebitele a dostávat tak více kvalitních a čerstvých potravin do českých domácností.“