Mediální skupina SPM MEDIA v pondělí 9. října koupila aktiva společnosti HROT, s.r.o., která vydává týdeník Hrot a provozuje web Tydenikhrot.cz. Společnost HROT MEDIA a.s., která je součástí skupiny SPM MEDIA, kupuje značku HROT a použije ji pro svůj nový projekt. Nový vydavatel hodlá do Hrotu a jeho serveru investovat a personálně je výrazně posílit, tak aby ze značky Hrot vybudoval silné ekonomické médium. Bude se opírat o důvěryhodné byznysové on-line zpravodajství a novou tištěnou podobu Hrotu. Nový projekt, nesoucí značku Hrot, bude představen na přelomu letošního roku. Budování a personální posílení nového Hrotu povedou Dalibor Balšínek a Tomáš Boček, kteří také odpovídají za řízení skupiny SPM MEDIA.

 
 

SPM MEDIA zastřešuje vydavatelství Echo Media, a. s., jež provozuje názorový deník Echo24, vydává Týdeník Echo a prémiovou platformu EchoPrime a rovněž je úspěšným vydavatelem knižních titulů. Nová skupina také provozuje Rádio Prostor, které v srpnu zahájilo vysílání na frekvencích Radia Zet. Součástí skupiny je i blogovací platforma Blogosvět a v neposlední řadě také technologické studio Coolpany.

 
Mediální skupinu vlastní zakladatelé globálně úspěšného herního studia Bohemia Interactive, které se řadí na špičku světových herních vývojářských studií, a partneři v české investiční skupině SPM Marek Španěl a Slavomír Pavlíček.
 
 

SPM MEDIA se v létě letošního roku přestěhovala do nově upravených prostor v Křížové ulici č. 4 v Praze-Smíchově, kde po komplexních úpravách vznikly nové newsroomy, rádiové studio či moderní prostory pro tvorbu podcastů podle nejvyšších standardů.