Skupina SPM má za sebou nejrušnější rok ve své dosavadní existenci. V roce 2023 jsme investičně podpořili širokou paletu partnerů z různorodých odvětví, nicméně s jedním společným znakem - výborným nápadem a silným managementem odhodlaným tento nápad přetavit ve fungující podnikání přinášející přidanou hodnotu celé české společnosti. 

Za rok 2023 se portfolio SPM rozšířilo o 9 společností a významných partnerů ve 3 různých segmentech podnikání. 

Připsali jsme si další fondovou investici, čímž jsme celkový počet fondových a minoritních investic zaokrouhlili již na 10. Celková hodnota aktiv fondu dosáhla 9,5 mld. korun. Na investiční aktivity v nadcházejících letech SPM vyčlení další 2 mld. korun. 

JAKÉ BYLY HLAVNÍ MILNÍKY SKUPINY SPM V ROCE 2023?

Fondy

V březnu roku 2023 jsme se coby co-investor podíleli na nejvýznamnější realitní transakci v regionu střední a východní Evropy. Nemovitostní projekt MyPark spravuje portfolio 70 nemovitostí v ČR a na Slovensku o celkové rozloze přes 122. 000 m2 pronajímaných zejména velkým obchodním řetězcům. 

Partnerství 

V květnu 2023 jsme "pod našimi křídly" přivítali Unlimit DB, odbornou veřejností oceňovanou českou společnost působící v oblasti designu a výstavby vnitřních prostor. Ta nám nejen pomohla s realizací nových moderních prostor pro firmy skupiny SPM, ale kanceláře na adrese Křížová 4 v Praze 5 s námi také sdílí. 

Média

V červnu uplynulého roku jsme oslavili založení mediálního holdingu SPM Media. Do jeho portfolia patří skupina Echo Media (názorový týdeník Echo, web echo24.cz a knižní vydavatelství), Hrot Media (byznysově zaměřený týdeník Hrot a web tydenikhrot.cz) a nové celoplošně vysílající Rádio Prostor.

Moderní a robustní platformu pro digitální publikování napříč naší mediální skupinou poskytne další nováček v bílo-modrém dresu SPM - český technologický startup Coolpany. 

Zemědělství a potraviny

V létě roku 2023 jsme se rozhodli sjednotit naše akvizice v segmentu zemědělství a potravinářství pod jednu značku. Vznikla proto platforma Naše Jídlo. Kvalitní a k životnímu prostředí šetrné produktové potraviny v rámci ní od července roku 2023 nabízejí Farma Druhaz s drůbežím masem, bio mlékárna Farma Struhy, welfare chov nosnic Vejce z Bystřice a bezlepková pekárna Doktor Pekař. Do skupiny Naše Jídlo patří také Farma Skřeněř, kterou jsme v našich řadách přivítali již v roce 2022. 

Podpora sportu

V listopadu loňského roku jsme slavnostně otevřeli nový zimní stadion SPM Arena. Hlavním investorem a iniciátorem myšlenky výstavby je partner SPM Slavomír Pavlíček. Hala v pražských Jinonicích vznikla zejména jako rychlá reakce na zrušený zimní stadion Nikolajka a nově slouží nejen potřebám hokejistů HC Smíchov 1913, ale v rámci veřejného bruslení také školám a široké veřejnosti.