I díky přispění investiční skupiny SPM získává tradiční česká módní značka Pietro Filipi nový domov. Nově patří do portfolia našich partnerů z Trenýrkarna.cz.Gratulujeme a pevně věříme, že si Pietro Filipi pod vedením nového managementu znovu získá srdce tuzemských i zahraničních zákazníků!

Značka Pietro Filipi byla založena v roce 1993 Petrem Hendrychem a zanedlouho si získala díky svému sortimentu oděvů a doplňků věrné příznivce mezi muži i ženami. Nejenom, že značka Pietro Filipi otevřela vlastní prodejny, ale také – po koupi investiční společností C2H – dokonce usilovala o vstup na zahraniční trhy. Avšak z důvodu mnoha souběžně nastalých situací během koronavirové krize se firma dostala do insolvenčního řízení.

Poté, co společnost Pietro Filipi zkrachovala, získala ochranné známky investiční společnost Natland a následně se jejich majitelem stala firma KARA — tradiční český výrobce a prodejce kožešnických výrobků. KARA v čele s původním majitelem Zdeňkem Rinthem si také prošla vlastním byznysovým restartem, a to právě za pomoci investiční společnosti Natland„Po několika jednáních a poměrně velkém zájmu z trhu nás oslovila vize skupiny DaniDarx, která navíc už měla za sebou zkušenost s restartem jiné značky v minulosti. Ve finálních kolech výběru se nám tak jevili jako ideální partner, který bude schopen značku dále rozvíjet,“ uvedl Zdeněk Rinth, šéf společnosti KARA.

Společnost DaniDarx provozující největší tuzemský e-shop s pánským spodním prádlem Trenýrkárna.cz zažívá poslední roky významný růst. Majitelé Ruslan Skopal a Adam Rožánek se koncem roku 2022 rozhodli tento růst posílit, a poprvé od založení firmy využít finanční podpory investora. Tou se stala česká investiční skupina SPM, založena Slavomírem Pavlíčkem a Markem Španělem, která své investice aktivně směřuje do vytváření partnerství s ambiciózními českými podnikateli s prokazatelnými výsledky.

„Jsem rád, že i díky naší podpoře získává tradiční česká módní značka Pietro Filipi po turbulentních letech opět stabilní domov. Z mého pohledu si novou šanci prosadit se nejen v České republice, ale i na zahraničních trzích, rozhodně zaslouží. Těšíme se na její další rozvoj v rukou managementu Trenýrkárna.cz, v nějž máme dlouhodobě plnou důvěru,“ říká Slavomír Pavlíček, partner skupiny SPM Invest s tím, že v zájmu o vstup do firmy hrál důležitou roli fakt, že významnou součástí Trenýrkárna.cz je česká značka Styx vyráběná v České republice.

Partnerství tak představuje typ investice, který skupina aktivně vyhledává – perspektivní podnikatelé, kteří vybudovali stabilní a ziskový byznys s jasnou konkurenční výhodou a hledají kapitál pro skokový růst, který je podložen jasnou vizí, jak ho dosáhnout.

Zdroj: Tisková zpráva Trenýrkarna.cz